Ocelové haly

Dodávka a výstavba montovaných hal

Haly Morkus


Od projekce po výstavbu


Potřebujete nové výrobní nebo skladové prostory? Svěřte se profesionálům specializujícím se na montované haly. Vyrábíme a dodáváme montované haly neomezených tvarů a velikostí. Díky jednoduché ocelové konstrukci je možno kdykoliv dále modifikovat. Samostatně dodáváme také zastřešení, opláštění hal a příhradové vazníky. Tradičně dodáváme na stavební trh halové kovové montované objekty jako komplety, anebo samostatné celky - nosné konstrukce, systémy opláštění, sendvičové panely, profilované plechy a ostatní prvky montovaných hal. Haly, anebo jejich součásti dodáváme podle individuálních požadavků našich zákazníků bez montáže, s montáží na připravené základy, anebo jako kompletní stavbu včetně spodní stavby, základů a podlahy, s různou úrovní projektové dokumentace.


Poptávka Odkaz na www Katalog

Nabídka hal

 • Výrobní a průmyslové haly
 • Zemědělské montované haly
 • Lehké ocelové obloukové haly
 • Skladovací montované haly
 • Sportovní montované haly
 • Ocelové haly pro jízdárny

V oblasti výstavby hal nabízíme:

 • Projekci montované haly.
 • Zhotovení spodní stavby
 • Výrobu konstrukce haly
 • Dodávku a montáž haly
 • Opláštění a zastřešení haly
 • Dodávku a montáž příslušenství a technologií

Zemědělské stáje a skladovací haly

Firma MORKUS Morava s.r.o. je stabilním dodavatelem zemědělských hal pro skladování plodin a chov zvířat. Námi montované haly vynikají skvělými konstrukčními vlastnostmi a možnostmi danou budovu přizpůsobit individuálním požadavkům.

Úzce spolupracujeme s firmami, které se zabývají ustájením dojnic, plemenných býků nebo mladého skotu. Ze zkušeností, které tyto firmy mají, víme, že na každý takovýto chov jsou kladeny různé požadavky ustájení. Všechny tyto poznatky jsou zahrnuty do návrhu ustájení skotu podle nejmodernějších standardů a se zvláštním důrazem na přirozený chov zvířat.

Projektujeme, vyrábíme, dodáváme a montuje ocelové haly všech typů včetně výstavby základů a zajištění montáže elektroinstalace.


Zemědělské montované haly

Zemědělské haly musí splňovat přísné normy pro skladování plodin a chov zvířat.


Dodáváme montované stáje nezateplené i zateplené. Zateplené montované haly k ustájení dobytka jsou vyrobené z rámové ocelové konstrukce a jsou opláštěné sendvičovými panely. Prosvětlení je řešeno prosvětlovacími panely nebo pásy oken po obou bočních stranách haly. Do stájí je možné instalovat odvětrání. Každá hala musí respektovat nejen potřeby a možnosti na straně investora, ale též omezení vyplývající například z legislativní, hygienické, bezpečnostní nebo požární normy.

Tyto haly jsou obdobou klasických skladových montovaných hal. Pro využití v zemědělství kombinujeme nejrůznější typy ocelových konstrukcí od příhradových až po rámové, a to vždy s volnou vnitřní dispozicí pro maximální hospodářské využití zastavěné plochy. Zemědělské haly musí splňovat přísné normy pro skladování plodin a chov zvířat.

Zobrazit podrobnosti

Lehké ocelové obloukové haly

Předností obloukových hal je rychlá montáž a demontáž


Obloukové haly vám dávají možnost rychle a levně postavit novou halu či přístřešek. Vynikají skvělou odolností, nízkými provozními náklady a dlouhou životností. Ušetříte tedy nejen při nákupu a výstavbě, ale i v průběhu let, kdy budete halu využívat. Díky snadné demontáži můžete v případě potřeby pohodlně celou halu přesunout na jiné místo.

Obloukové haly jsou vynikající alternativou běžných staveb a stávají se velmi preferovaným řešením. Mezi hlavní výhody patří především skvělé vlastnosti používaného materiálu a neomezené rozpětí konstrukce bez středových sloupů. Naše obloukové haly se osvědčily pro různé účely v zemědělském a průmyslovém odvětví.

Zobrazit podrobnosti

Výrobní montované haly

Výrobní montované haly se využívají v mnoha průmyslových odvětvích. Většinou mají montované výrobní haly specifické požadavky na prostory a vnitřní vybavení. Ve srovnání s klasickými skladovými halami je u výrobních hal kladen zvýšený důraz na vnitřní osvětlení, které je nutné zajistit jak speciálními prosvětlovacími prvky umístěnými v opláštění a zastřešení haly, tak i přídavným vnitřním umělým osvětlením. Všechny tyto požadavky na výstavbu průmyslové výrobní haly řešíme na míru dle přání klienta. Námi dodávané montované haly je možné dále rozšiřovat či různě modifikovat.

Dokážeme úspěšně zrealizovat všechny vaše požadavky. V prostorných, snadno udržovatelných a ekologických průmyslových a výrobních halách se bude dařit vašemu podnikání


Výrobní a průmyslové haly

U výrobních hal je základem všeho výběr ekonomického řešení celé stavby.


Jako dodavatel montovaných hal víme, že každé podnikání a výrobní procesy mají rozdílné požadavky na velikost prostoru a jeho využití. Těmto požadavkům jsme přizpůsobili náš systém výroby a následné montáže ocelových hal. Výrobní a skladové haly optimalizujeme tak, abychom splnili vaše specifické požadavky a při výstavbě minimalizovali narušení vašich aktivit.

Díky propracovanému systému výroby ocelové konstrukce lze pro maximalizaci efektivity celé budovy individuálně nakonfigurovat její rozměry s ohledem na vaše prostorové a finanční možnosti. Jsme představitelem výrobců i dodavatelů průmyslových hal. Díky tomu garantujeme realizaci ve stanovených termínech, kvalitě a v krátkém čase. Průmyslové a výrobní haly dodáváme a montujeme z variabilní nosné konstrukce. Tuto tvoří ocelový skelet, opláštění a zastřešení.

Zobrazit podrobnosti

Ocelové haly pro jízdárny

Kryté jezdecké haly


Naše montované jezdecké haly nabízejí pohodlný tréninkový prostor pro jezdce i koně. Krytá jezdecká hala zajistí příjemnou teplotu a stálé prostředí jak v letních, tak v sychravých měsících. Výhoda montovaných jezdeckých hal spočívá především v úspoře finančních prostředků při výstavbě, rychlosti výstavby, flexibilitě a variabilitě. Montované haly pro jízdárny nabízíme buď jako uzavřené budovy, objekty bez obvodových stěn nebo se snadno odnímatelnými stěnami.

Konstrukce montované haly jízdárny je tvořena příhradovou nebo bez příhradovou konstrukcí nebo jejich kombinací, plnostěnnými sloupy a příhradovými vazníky. Svými vlastnostmi je jezdecká hala dimenzována na potřebné sněhové a větrové oblasti. To znamená, že námi dodávané ocelové konstrukce hal lze dodat a namontovat do jakékoli sněhové a větrové oblasti.

Zobrazit podrobnosti

Sklady a logistická centra

Námi dodávané montované haly jsou ideálním řešením pro paletové i regálové skladování. V porovnání s klasickými obloukovými halami zajistí naše montované haly účelnější a efektivnější ochranu zboží, surovin a materiálů, a to s maximálním využitím prostoru a nízkou nákladovostí. Skladové a logistické haly patří spolu s výrobními halami k nejžádanějším objektům českých i zahraničních investorů.

Nabízíme Vám návrh, dodávku a montáž těchto hal s ocelovým skeletem. Skladové haly stavíme tak, abyste mohli využít maximum prostoru pro uskladnění Vašich produktů, stejně jako pro snadnou manipulaci s nimi. Dokážeme zrealizovat specifické tvary montovaných skladových hal s možností doplňků pro jakýkoliv způsob uskladňování. Doporučíme Vám i vhodný odstín nosné ocelové konstrukce, kterou můžeme na přání žárově pozinkovat. Do těchto hal doporučujeme použít zateplení o síle 100 mm na střechu i stěnu, což přinese úspory za vytápění.


Skladovací montované haly

Firma MORKUS Morava s.r.o. je stabilním dodavatelem skladovacích montovaných hal


Navržení a výroba ocelové konstrukce pro skladovací halu se řeší detailně z pohledu ekonomické výhodnosti a maximální funkčnosti. Pro zajištění nejideálnějšího rozložení statických sil ocelové konstrukce, a to za rozumnou výrobní cenu, navrhujeme, aby jednotlivé ocelové rámy byly od sebe vzdáleny 6 metrů.

Pokud je ve skladovací hale požadován mostový jeřáb, montujeme již ocelové rámy s přípravou na jeřábovou dráhu. Jeřábové dráhy pro ocelové skladovací haly montujeme pro jeřáby s nosností 2 až 10 tun. Pokud se námi dodávaná montovaná hala bude využívat jako sklad s regálovým systémem, je pro výrobu ocelové konstrukce určující světlá výška v hale.

U skladovacích hal je základem všeho výběr ekonomického řešení celé stavby s ohledem na další užívání. S ohledem na tyto skutečnosti navrhujeme tedy staticky optimální řešení ocelové konstrukce, cenově a technicky přijatelné opláštění sendvičovými panely s požadovanými tepelně izolačními a požárními vlastnostmi.

Zobrazit podrobnosti

Sportovní montované haly


Montované sportovní haly jsou velmi často využívány pro zastřešení sportovišť většiny známých sportů. Navrhujeme a realizujeme montované sportovní haly s ocelovou konstrukcí. Tento typ stavby se hodí pro zastřešení tenisových kurtů, fotbalových a hokejových hřišť, plaveckých bazénů, hřišť na házenou či volejbal atd. Výjimkou nejsou ani bowlingové haly a jiná volnočasová centra. V porovnání s přetlakovými sportovními halami mají montované haly nižší náklady na provoz, delší životnost a nabízejí širší užitné vlastnosti. Sportoviště umístěné v montované hale je možné využívat bez ohledu na okolní klima a počasí.

Zobrazit podrobnosti

V oblasti výstavby ocelových montovaných hal nabízíme tyto služby:

Investiční záměr

 • celkovou poradenskou činnost
 • obhlídku lokality pro výstavbu haly
 • posouzení vhodnosti investičního záměru
 • přípravu kompletní projektové dokumentace
 • zajištění expertních posudků
 • zajištění vyjádření zainteresovaných orgánů
 • technickou a administrativní podporu

Provozování haly

 • kompletní zaškolení obsluhy haly
 • zajištění záručního i pozáručního servisu
 • monitoring parametrů haly

Financování projektu

 • jednání s finančními ústavy
 • zpracování obchodního plánu
 • zajištění energetického auditu
 • zajištění právního DD
 • zajištění požadované dokumentace
 • pomoc a podporu při získání a prokázání prostředků investora

Výstavba montované haly

 • dodávka všech technologií a stavebních materiálů
 • veškeré stavební a montážní práce
 • předání ocelové haly do provozu
 • pořízení revizních zpráv

Informace

Máte-li zájem o zaslání úvodní nabídky nebo zpracování úvodní projektové dokumentace na dodávku ocelové haly,
kontaktujte prosím naše obchodní oddělení. Následně Vás budeme kontaktovat a probereme další podrobnosti.


Poptávkový formulář

© 2021 Morkus Morava s.r.o. - stavby, haly, sila, nádrže, zásobníky www.morkus-morava.cz