Novinky a články

Aktuality a akce firmy Morkus Morava s.r.o.

Skladová hala VÚB a.s. Ústí nad OrlicíSkladová hala VÚB a.s. Ůstí nad Orlicí

Provedli jsme demolici staré skladovací haly v Ústí nad Orlicí. Na tuto demolici navázala výstavba nové skladovací haly včetně všech zemních a montážních prací. Demolovaná hala byla z počátku minulého století. Objekt byl založen na betonových základových pasech. Svislé obvodové nosné konstrukce byly zhotoveny z plných cihel pálených opatřených oboustranně omítkou. Vnitřní nosné svislé konstrukce byly z části zděné a z části tvořeny ocelovými nosnými sloupy. Podlahy a stropy byly železobetonové opatřené nášlapnými vrstvami – PVC, keramická dlažba, leštěný beton. Konstrukce střech byla v kombinaci ocelových a železobetonových nosných prvků. Střešní pláště byly provedeny z plechu a asfaltových pásů.

 

Demolovaná hala:

  • Zastavěná plocha: 1575 m2
  • Obestavěný prostor: 9 309 m3

skladovaci hala vub usti nad orlici 03

 

Výstavbě nové skladovací haly předcházelo zbourání staré haly. Nová hala bude postavena na půdorysu starého objektu ve tvaru písmana L. Hala bude sloužit k expedici a uskladnění textilních a bavlněných materiálu. V rámci objektu bude vybudováno i zázemí pro zaměstnance, kteří vykonávají své zaměstnání v navrhované budově nebo budovách přilehlých. V rámci zázemí vznikne technická místnost s plynovým kotlem, 2x šatna pro muže a ženy, 2x WC pro muže a ženy, 2x denní místnost, 1x kancelář expedice.

 

Nová hala:

  • Zastavěná plocha: 1420,0 m2
  • OPodlahová plocha: 1306,48 m2
  • Obestavěný prostor: 7 199 m3

 Poslední příspěvky

30, kvě 2023
Demolice budovy B v areálu FN Olomouc

Na začátku roku 2023 jsme zahájili demoliční práce na odstranění objektů na akci "Demolice budovy B v areálu FN Olomouc".

08, srp 2022
Pozvánka na ME autoscross Přerov 2022

Ve dnech 19. – 21. srpna 2022 bude AUTO KLUB PŘEROV organizovat podnik MORKUS MORAVA FIA Mistrovství Evropy v autokrosu.

16, pro 2021
Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků

Jménem firmy Morkus Morava s.r.o. přejeme všem zákazníkům i spolupracovníkům příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody.

15, pro 2021
Demolice objektu Brno, Hrázní 170/1

V druhé polovině roku 2021 jsme zahájili demoliční práce na odstranění objektů na akci "Novostavba objektu - Brno, Hrázní 170/1".

© 2021 Morkus Morava s.r.o. - stavby, haly, sila, nádrže, zásobníky www.morkus-morava.cz