Vše o bazénech
Otevřít info

info

zde

+420 773 400 010 - informace týkající se prodeje plechů na bazény a dopravy.
email : roman.jurica@morkus-morava.cz

Ohřev bazénové vody

Přehled nejčastějších technologií ohřevu bazénové vody.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je zařízení, které dokáže odebírat energii o nízké teplotě z okolního vzduchu a pomocí kompresoru přečerpat energii na vyšší teplotní hladinu a předat ji pro potřeby vytápění. Na stejném principu pracuje nám všem známá chladnička. Pomocí chladiva odebírá potravinám teplo a předává je mřížkou vně chladničky do okolního prostoru.

Tepelné čerpadlo je spouštěno na základě teploty vody v bazénu nebo pomocí automatiky bazénové technologie. V nabídce jsou dva typy čerpadel, které se používají v závislosti na velikosti bazénu.

Tepelné čerpadlo k bazénu je zařízení, které dokáže odebírat energii o nízké teplotě z okolního vzduchu a pomocí kompresoru přečerpat energii na vyšší teplotní hladinu a předat ji pro potřeby vytápění bazénové vody. Nabízíme tepelná čerpadla se zabudovaným výměníkem z titanu pro úpravu vody pomocí solné elektrolýzy. Tepelné čerpadlo se instaluje ve venkovním prostředí, připojením do bazénového okruhu systémem „by-pass“. Nabízená tepelná čerpadla jsou určena výhradně pro ohřev vody v bazénu.

Solární ohřev

Patří k dalším ekologickým způsobům ohřevu bazénové vody. Poměrně vyšší investice nutná na jeho pořízení je kompenzována téměř nulovými náklady na provoz. Nevýhodou solárního ohřevu je fakt, že dodává nejvíce energie v období kdy je to většinou nejméně potřeba.

01Solární absorbéry pro ohřev bazénové vody

  • Použití

Solární absorbéry jsou určeny pro ohřev bazénové vody v jarním, letním a podzimním období. Svým výkonem výrazně prodlouží a zpříjemní koupání ve vašem bazénu. Jejich obrovskou výhodou je nízká hmotnost a snadná instalace.

  • Popis

Solární absorbéry jsou tvořeny ohebnými pásy z EPDM. Tyto pásy jsou dodávány v rolích a lze je zkrátit podle potřeby nůžkami. K pásum patří spojovací trubky, jejichž součástí jsou spojovací koncovky, na které se ohebné solární absorbéry nasunou. Spojovací potrubí je ke střeše ukotveno pomocí příchytek. Jednotlivé trubky se k sobe lepí lepidlem na PVC. K absorbéru je obvykle dodávána jedna záslepka a jeden odvzdušňovací ventil.

  • Specifikace

Solární absorbéry je možné lepit na různorodé povrchy a tvary střech. Pokud se rozhodnete pořídit si absorbéry ke stávajícímu bazénu, lze je napojit bez problému na stávající filtrační okruh. Pro dostatečný ohřev bazénové vody je nutné počítat s velikostí absorbéru, která se rovná 3 až celé ploše bazénové vody. Před začátkem zimního období je nutné z absorbéru vypustit vodu.

02Ohřev bazénu s použitím slunečních kolektorů pro celoroční provoz

Ohřev bazénu s použitím slunečních kolektorů se obvykle kombinuje s ohřevem teplé užitkové vody a s přitápěním, čímž je solární systém maximálně využit v průběhu celého roku.

V letním období se ohřívá teplá voda včetně bazénu, v zimním období se přitápí a v přechodném období si může uživatel nastavit, zda je pro něj přínosnější přitápět s ohřevem TUV, či ohřívat TUV a bazén.

Pro ohřev bazénu se v solárním systému používá nerezový plnoprůtočný bazénový výměník, který zajišťuje přenos tepelné energie celému objemu bazénové vody, která přejde přes filtraci bazénu. Tento výměník lze dodat v kombinaci ohřevu bazénové vody od soláru i od dalšího zdroje tepla (např. tepelné čerpadlo, kotel na tuhá paliva apod).

Tepelný výměník

Umožňuje předávat tepelnou energii mezi bazénovou vodou a jinými medii např.: teplou užitkovou vodou z domácnosti nebo z jiných technologických kapalin topných systémů. Nejčastější je použití pro přenos tepla z domácích kotlů.

Bazénové výměníky nabízíme standardně od výkonu 20kW do výkonu 70kW. Výměníky k bazénu jsou vyrobené buď z nerezové oceli AISI 316, pro všechny úpravy bazénové vody mimo úpravy slanou vodou a výměníky s polyamidovým tělem s vnitřní částí z titanu, který je určen právě pro úpravu bazénové vody pomocí soli. Titanový výměník zaručuje stoprocentní odolnost proti korozi, která může nastat u kovových prvků v bazénu, při použití solné elektrolýzi. Výměník k bazénu je zařízení určené k vytápění bazénové vody pomocí plynového kotle, kotle na koks nebo dřevo popřípadě tepelného čerpadla. Ve výměníku se střetávají dva okruhy a sice : primární obvod, kdy je horká voda dodávaná od kotle ( tepelného čerpadla ) a sekundární obvod, kdy se díky tepelné výměně zvyšuje teplota vody.

Elektroohřev

Jedná se o technicky jednoduchý, ale energeticky poměrně náročný způsob ohřevu bazénové vody, kde bazénová voda se ohřívá průtokem přes topné spirály. Tento způsob ohřevu je vhodné použít tam, kde celá domácnost je koncipována na ohřev pomocí elektrické energie.

Elektrické ohřevy k bazénu nabízíme standardně od výkonu 6kW do výkonu 12kW. Na vyžádání je možné zajistit ohřevy se silnějším výkonem. Ohřevy jsou vybavené spirálou z titanu, který je určen právě pro úpravu bazénové vody pomocí soli. Titanová spirála zaručuje stoprocentní odolnost proti korozi, která může nastat u kovových prvků v bazénu, při použití solné elektrolýzi. Všechny elektrické ohřevy jsou vybaveny termostatem, bezpečnostním termostatem a klapkou průtoku, která zabraňuje spálení topné spirály v případě, že ohřevem neproudí voda.

Smaltované bazény

 

poptavky-kontakty-z

Mapa

map-cz-cs

 

Kde nás najdete

Provozní doba

PO: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ÚT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ST: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ČT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

PÁ: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

SO: zavřeno

NE: zavřeno

Rychlý kontakt

Morkus Morava, s.r.o.

Fakturační adresa
Lazníky 163, 751 25 Veselíčko
IČ: 278 48 485
DIČ: CZ 278 48 485
tel. administrativa: 774 405 816
tel. jednatel: +420 737 540 190