Vše o bazénech
Otevřít info

info

zde

+420 773 400 010 - informace týkající se prodeje plechů na bazény a dopravy.
email : roman.jurica@morkus-morava.cz

Bazénové plachty

Jak na bazénové plachty?

Mezi doplňky, které nabízejí prodejci bazénů, jsou i nejrůznější bazénové plachty.

Jsou ale vůbec k něčemu dobré? Nejde jen o trik jak ze zákazníků vylákat další peníze?

Na trhu je v nabídce řada bazénových plachet, které se liší svým použitím i cenou. Krycí plachty slouží k ochraně zapuštěného i nadzemního bazénu před vniknutím mechanických nečistot a jak již bylo řečeno, usnadňují údržbu a snižují spotřebu bazénové chemie. V nabídce jsou jak klasické, tak síťové, které mají hned několik výhod. Jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje.

Bazénové plachty ušetří práci i peníze

Majitelé bazénu dobře vědí, kolik nečistot do něj dokáže navát vítr nebo napadat z okolí. Proto je dobré si vodní hladinu v době, kdy se nekoupete, zakrýt. Ušetříte si tak spoustu práce při čištění bazénu a spotřebujete i mnohem méně bazénové chemie, takže i ušetříte.

Krycí plachty

Slouží k ochraně zapuštěného i nadzemního bazénu před vniknutím mechanických nečistot, a tím výrazně usnadňují údržbu a snižují spotřebu bazénové chemie. K dostání jsoubuď klasické, nebo síťové. Jejich výhodou je, že jsou lehké a manipulace s nimi je snadná. Síťovina navíc záměrně nezadržuje vodu, která může u běžných krycích plachet způsobit problémy, jako je například nadměrné zatížení krycí plachty vodou, namáhání úchytů, atd. Je však třeba mít na paměti, že tyto plachty nezabrání pádu lidí či zvířat do vody a většinou se ani nehodí zakrytí bazénu v zimním období.

Solární plachty

Tato plachta se umísťuje na hladinu bazénu. Přes den násobí účinky slunečního záření a tím ohřívá vodu a současně brání jejímu odpařování. V noci, kdy je okolní vzduch chladnější, potom zamezí tepelným ztrátám. Solární plachtu se doporučuje používat v kombinaci s ohřevem vody. U zapuštěných bazénů lze také využít speciálních navijáků solárních plachet, které výrazně ulehčí práci.

Bezpečnostní plachty

Slouží k zajištění zapuštěného bazénu před pádem lidí i domácích zvířat do vody. Bezpečnostní plachta Universal je navíc vyztužena hliníkovými profily a proti posunu je zabezpečena kotvením do dlažby.

Bezpečnostní univerzální plachta je jednoduše použitelná pro všechny typy bazénů. Je položena na bazénovém lemu a nedotýká se vodní plochy. Mimo izolační funkce také chrání před pádem Vašich dětí nebo domácích zvířat do bazénu. Bezpečnostní plachta je vyrobena z PVC fólie, která je navíc zesílena tkaninou, jež zvyšuje pevnost plachty. Každých 80 až 100 centimetrů je plachta zesílena tyčí z duralové slitiny.

Zimní plachty

Jsou vyrobeny ze speciálního mrazuvzdorného materiálu a jsou určeny pro zazimování bazénu. Chrání vodu po celou zimu před pádem nečistot a na jaře tak výrazně usnadní uvedení bazénu znovu do provozu.

Vlastní plachta plave na vodní hladině, materiál je stabilizován proti vlivu UV záření. Sluneční záření ohřívá vzduch v bublinách fólie. Cirkulující voda přebírá teplo ze vzduchových komůrek. Díky tomuto efektivnímu procesu lze ušetřit až se 80 % energie potřebné k ohřevu vody. Zakrývací plachta zároveň výrazně omezuje nežádoucímu odpařování vody. Solární plachta je vhodná pro všechny tvary bazénů a může být dodávána s rolovacím zařízením. Plachty jsou dodávány v obdélníkovém tvaru a formátování na rozměr bazénu lze provést zcela jednoduše na místě. Solární plachtu lze objednat s rolovacím zařízením. Dodávané šířky 3.0, 3.5, 4.0, 5.0, 6.0 m.

Plachty na zakázku

Plachty pro různé rozměry bazénů můžeme vyrobit i na zakázku. Uchycení dle Vašich požadavků a představ. Plachty jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost - jsou ušity z kvalitního PVC materiálu. Dokonalá barevná stálost vůči UV záření.

  • Zaměříme, vyrobíme, namontujeme!
  • Vlastní výrobní hala
  • Neomezené rozměry plachet
  • Tisk s možností laminace
  • Široký výběr barev

Smaltované bazény

 

poptavky-kontakty-z

Mapa

map-cz-cs

 

Kde nás najdete

Provozní doba

PO: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ÚT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ST: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ČT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

PÁ: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

SO: zavřeno

NE: zavřeno

Rychlý kontakt

Morkus Morava, s.r.o.

Fakturační adresa
Lazníky 163, 751 25 Veselíčko
IČ: 278 48 485
DIČ: CZ 278 48 485
tel. administrativa: 774 405 816
tel. jednatel: +420 737 540 190