Otevřít info

Stavba

Foto návod na stavbu bazénu

Ocelový bazén ze smaltovaných vítkovických plechů

Stavba bazénu

svépomocí je stále populárnější. Důvody jsou jasné, snížit vynaložené finanční prostředky na minimum. Základním konstrukčním prvkem modelového, kovového bazénu jsou kvalitní, smaltované plechy z vítkovických sil a nádrží. V naší nabídce naleznete nejen tyto plechy ale také spojovací materiál, tmely a ostatní příslušenství a doplňky potřebné na stavbu takovéhoto bazénu. Naše plechové bazény jsou stále oblíbenější a stávají se nedílnou součástí našich zahrad. U většiny novostaveb dnes zahlédnete třpytivě modré vodní plochy, logický důsledek stále se zvyšující životní úrovně, ale i potřeby zdravého životního stylu. Vždyť plavání patří k lékaři nejdoporučovanějším sportům i k vyhledávané relaxaci. Jak na to, chcete-li si i vy zaplavat, kdykoli máte čas a náladu, bez zbytečného cestování a v intimním prostředí svého domova? Můžeme vám poskytnout několik stručných rad a informací jak takovýto kvalitní a přitom levný bazén svépomocně postavit.

Demolice a výkopové práce

Stavba bazénu ze smaltovaných vítkovických plechů

Volba správného umístění bazénu

Zvolte si část pozemku chráněnou před padajícím listím, vzdálenou místům se zvýšeným výskytem hmyzu. Podloží musí být rostlá zemina, nikoli navážka. Navážené půdy by musely být velice kvalitně zhutněny, aby nedošlo k poškození betonového podkladu. Jámu je třeba vyhloubit na všech stranách větší o min. 50 cm než je půdorysný rozměr bazénu. To znamená, že skutečný rozměr jámy bude min. o 100 cm větší než je rozměr bazénového skeletu. Hloubku jámy spočítáte, když k předpokládané hloubce zapuštění bazénu do země přičtete sílu podkladní betonové desky. Tuto sílu Vám stanoví stavební odborník podle konkrétní situace na Vašem pozemku. Za případné poškození bazénu vlivem deformace podloží neodpovídáme. Dejte pozor, aby jste se při výkopu nedostali do zóny spodní vody.

Montáž pláště bazénu

Stavba bazénu ze smaltovaných vítkovických plechů

Vítkovické plechy na stavbu bazénu

Základním kamenem zapuštěného bazénu jsou smaltované plechy. Tyto kvalitní plechy získáváme demontáží ze stávajících vítkovických sil a nádrží. Plech o síle 3 mm je tmavě modré barvy a je opatřen oboustraným smaltem. Rozměry smaltovaných plechů používaných pro stavbu levných bazénů jsou 2740 x 1490 mm. Plechy jsou děrovány po celém obvodu. Na výšku 14x a na šířku 23x. K sešroubovaní jednodlivých plechů se používají speciální pozinkované šrouby M1214 s poplastovanou hlavou. Hmotnost jednoho plechu je 95 kg a tyto plechy prodáváme nečištěné. Před montáží je potřeba plechy očistit. Tyto plechy se dají použít pro stavbu zapuštěných nebo polozapuštěných bazénů.

Vybetonování dna bazénu

Stavba bazénu ze smaltovaných vítkovických plechů

Betonové dno bazénu

U výkopu pro bazén (montážní jámy) je nutné počítat se správnou konečnou výškou betonové desky aby vyšla s terénem jak potřebujeme. Zároveň je nezbytné zachovat rovinnost desky. Betonová deska by měla mít tloušťku minimálně 150 mm a vyztužená ocelovou armaturou (KARI síť 15 x 15 cm, drát průměr 6 mm). Obvyklá tloušťka podkladního betonu je asi 10-15 cm, ale skutečnou sílu základové betonové desky musí stanovit statik s ohledem na stanoviště, tvar a velikost bazénu. Je vhodné provést podsyp desky štěrkem. Doporučujeme provést izolaci polystyrenovými deskami. V případě že je v místě instalace přitomna spodní voda je nutné v prostoru výkopu instalovat šachtu s možností odčerpávání stahující se spodní vody např. svislá trubka průměr 300 mm do které je voda svedena drenážní hadicí po obvodu výkopu a odkud je voda dle potřeby v průběhu realizace odčerpávána.

Provozní doba

PO: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ÚT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ST: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

ČT: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

PÁ: 7 -12  12.30 - 15.30 hod

SO: zavřeno

NE: zavřeno